• O nas

• Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Nowej Soli jest szkołą o ponad 70 letniej tradycji. Usytuowana jest na peryferiach miasta, co stanowi dogodne warunki na spokojną i bezpieczną naukę z dala od hałasu miejskiego. Do szkoły uczęszczają uczniowie z Nowej Soli i pobliskich wsi: Stara Wieś, Nowe Żabno, Ciepielów.
          Szkoła blisko współpracuje z rodzicami, co pomaga we wspólnym budowaniu zaufania i stwarza warunki do coraz lepszej nauki dzieci.

W szkole panuje atmosfera wzajemnej przyjaźni, tolerancji, kadra nauczycielska wychodzi naprzeciw wymaganiom, jakie przynosi postęp, chce przygotować jak najlepiej swoich podopiecznych w nauce, co ze względów finansowych jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne.

W naszej szkole uczą nauczyciele o wysokiej kulturze osobistej, kreatywni, o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Wykorzystują w swojej pracy najnowsze technologie wykorzystywane w dzisiejszej szkole. Jesteśmy otwarci na różne propozycje ze strony uczniów jak ich rodziców, uczymy dzieci życzliwości, szacunku i poszanowania różnych wartości życia człowieka. Stosunki uczniów z nauczycielami są partnerskie, nauczyciele służą dobrą radą i pomocą.

Szkoła nasza odnosiła i odnosi duże sukcesy nie tylko na terenie miasta, ale i w województwie. Bierze udziały w różnych olimpiadach, konkursach, zawodach, zajmując czołowe miejsca, co świadczy o wysokim poziomie nauczania.

Szkoła prowadzi różne zajęcia pozalekcyjne o szerokim profilu. Zapewniamy opiekę pedagoga szkolnego, dyżuruje również pielęgniarka. Posiadamy wysokiej klasy pracownię komputerową z nowoczesnymi komputerami na 25 stanowisk, w naszej szkole dzieci uczą się dwóch języków obcych angielskiego i niemieckiego, jesteśmy zaprzyjaźnieni z niemiecką szkołą ze Senftenberga.

NASZE ATUTY

- usytuowanie szkoły z dala od centrum miasta,
          - wysoko wyspecjalizowana kadra,
          - sala gimnastyczna,
          - boiska do gry w kosza, piłkę ręczną i piłkę nożną,
          - nowoczesna pracownia komputerowa z 25 stanowiskami
          - pracownia językowo - medialna
          - biblioteka,
          - świetlica,
          - stołówka,
          - gabinet pedagoga,
          - gabinet pielęgniarki,
          - nauka dwóch języków obcych angielskiego i niemieckiego,
          - kółka zainteresowań,
          - współpraca z niemiecką szkołą z Senftenberga.

Celem szkoły jest wychowywanie przyszłego pokolenia w duchu wartości, poszanowania, kształcenia w jak najlepszych warunkach. Zamierzamy cały czas dążyć do polepszenia warunków pracy i nauczania wychodząc naprzeciw dzisiejszym problemom i wymaganiom stawianym przez rozwój cywilizacji.

• ul. Młodych 2 67-100 Nowa Sól Poland
      • Marek Biedak (Inspektor Ochrony Danych) tel.534499007 e-mail: inspektor@cbi24.pl